Chór parafialny "Cantate Deo"

"Gdzie usłyszysz śpiew, tam idź! tam dobre serca mają .....

Chór „Cantate Deo” działa przy naszym kościele od 1994r. Pierwszą dyrygentką i założycielką  była ś.p. p.Elżbieta Siupa, katechetka i organistka, którą w bardzo młodym wieku Pan Bóg powołał do siebie. Chór powstał z inicjatywy byłego wieloletniego proboszcza naszej parafii ś.p. ks. Kan. Czesława Wicha, aby ubogacić śpiewem Triduum Paschalne, gdy większość czasu milczą organy w kościele, śpiew chóru jest bardzo zauważalny i potrzebny. Od tamtego czasu  czyli od 15 lat nasz chór nie przerwanie  śpiewa na chwałę Boga  ubogacając liturgię.
Od 2001 roku chór prowadzi p. Paweł Cichosz absolwent Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Szczecińskim, nauczyciel i organista. Chór „Cantate Deo” można usłyszeć na wszystkich uroczystościach parafialnych oraz na niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 11.30. Od stycznia 2009r. Chór należy do Polskiego Związku Chórów i Orkiestr z siedzibą w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Od 2003 roku chór regularnie uczestniczy w Przeglądach Chórów, Cecyliadzie i innych koncertach organizowanych w Naszej Parafii lub w innych parafiach naszej Archidiecezji.
Co roku w okresie Bożego Narodzenia odbywa się w naszej parafii Koncert Kolęd, w którym razem z dziećmi, młodzieżą i Parafianami nasz Chór wyśpiewuje kolędy na cześć Narodzonej Bożej Dzieciny.
W tym roku Chór obchodzi 15 lecie swojego istnienia. Z tej okazji 14 czerwca o godzinie 13.00 odbyła się uroczysta Msza Święta, a po niej koncert w wykonaniu Chóru. Na tę uroczystość zaproszonych było wielu gości w tym Profesor z Akademii Muzycznej p. Dariusz Dyczewski. Szacowny Gość wręczył pamiątkowy dyplom oraz odznaki Chórzystom z okazji jubileuszu powstania chóru „Cantate Deo”

Chór "Cantate Deo" zaprasza wszystkich chętnych (młodzież, studentów i dorosłych), którzy chcieliby spróbować swoich sił i dołączyć w szeregi chórzystów. Chętni proszeni są o kontakt z naszym organistą p. Pawłem, spotkania chóru rozpoczną się od września.

STRONA INTERNETOWA CHÓRU