Relikwie Świętego Jana Pawła II

W czwartek, 10 maja 2012 o godz. 18.00 uroczyście została przekazana przez Ks. Biskupa Mariana Błażeja Kruszyłowicza naszej Parafii relikwia świętego Jana Pawła II. Relikwia jest w postaci kropli krwi wsączonej w kawałek białej tkaniny.
W sobotę, 8 grudnia 2012, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, a zarazem w odpust parafialny, uroczystą Mszę św. odprawił i Słowo Boże wygłosił Ks. biskup Marian Błażej Kruszyłowicz, a po Mszy świętej
nastąpiło uroczyste przeniesienie relikwii świętego Jana Pawła II do stałego miejsca w kościele w ołtarzu bocznym.
Co miesiąc każdego 16-go dnia miesiąca odbywa się w naszym kościele nabożeństwo ku czci świętego Jana Pawła II oraz błogosławieństwo relikwiami.
Jan Paweł II zawsze pragnął być blisko ludzi. Nasz relikwiarz, znajdujący się obecnie w kościele, wychodzi naprzeciw Jego oczekiwaniom i jest dostępny dla wszystkich, którzy Go kochają i czczą. Relikwiarz ustawiony został u stóp Matki Bożej Fatimskiej, której święty Jan Paweł II zawierzył swe życie i swoje pasterskie posługiwanie.